Dnes je pátek 6.12.2019 3:46, svátek slaví: Mikuláš

Jak se slaví u sousedů?

V dubnu tohoto roku vydal Euroregion Praděd ve spolupráci se svým polským partnerem, Euroregionem Pradziad, novou brožuru s názvem Slavnostní zvyky a tradice v Euroregionu Praděd. Tato česko-polská publikace je určena především dětem základních škol, které se jejím prostřednictvím mohou dovědět mnoho zajímavých informací o tom, jaké svátky slaví naši sousedé na druhé straně hranice.

Brožurka je k dispozici ve vybraných knihovnách, nebo si ji můžete otevřít v elektronické podobě na webových stránkách Euroregionu Praděd.

V návaznosti na tuto publikaci pak Euroregion Praděd vyhlašuje letní soutěž Jak se slaví u sousedů určenou všem zvídavým dětem, které se chtějí něco nového naučit a zároveň vyhrát některou z více než padesáti připravených cen. Soutěž potrvá do konce letních prázdnin a zúčastnit se jí může každý, kdo správně vyplní a odevzdá do 31. srpna 2019 soutěžní lístek – buď poštou na adresu Euroregion Praděd, Nové doby 111, 739 26 Vrbno pod Pradědem, nebo osobně v některé z knihoven, které jsou uvedeny na druhé straně soutěžního lístku. Tam je také možno najít podrobná pravidla a podmínky soutěže.

Usměje-li se na vás štěstí, můžete vyhrát selfie tyč, sportovní batoh, tričko nebo dřevěný hlavolam. Všechny tyto aktivity jsou realizovány v rámci mikroprojektu „Slavnostní zvyky a tradice“ a jsou financovány z prostředků Evropského fondu regionálního rozvoje v rámci programu INTERREG V-A.

Euroregion loga

 

Kontakt

Městský úřad Rýmařov
náměstí Míru 230 / 1
795 01  Rýmařov
Telefon: 554 254 100 | tel. seznam


E-mail: podatelna@rymarov.cz
Datová schránka ID: 7zkbugk


IČ: 00296317
DIČ: CZ00296317