Dnes je neděle 29.3.2020 11:54, svátek slaví: Taťána

Město Rýmařov obdrželo od krizového štábu Moravskoslezského kraje souhrnné informace k 26. březnu 2020 o vývoji počtu nakažených v kraji a jejich věkovém a územním rozložení.

Zaměstnanci Městských  služeb Rýmařov, s.r.o. každodenně odvážejí komunální odpad, zajišťují funkčnost kanalizace, vyvážejí jímky a septiky a provádějí spoustu dalších nezbytných činností. Prosím proto občany, aby v této složité době, měli o to víc na paměti, jak zacházet s odpady, a tím i předcházet šíření jakýchkoliv infekčních nemocí, tím spíše šíření nového typu koronaviru.

Kvůli uzavření škol v souvislosti s nákazou koronavirem jsou od pondělí 16. března 2020 v Moravskoslezském kraji vedeny autobusy podle letních prázdninových jízdních řádů. Lidé musí počítat s menším počtem spojů.  Zároveň dopravci v autobusech dbají na důslednější hygienická opatření.

Vzhledem k aktuální krizové situaci vyzývá Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje občany, aby tísňovou linku 155 kontaktovali pouze v případě závažného zdravotního stavu, nikoliv pro získání informací o virové nákaze, či s jinými dotazy. Linka tísňového volání stále slouží především k řešení život ohrožujících stavů a situací. Potřebujete-li informace v souvislosti s aktuální epidemií, využijte pro volání linku Ministerstva zdravotnictví 1212.

Informujeme občany, že Krajská hygienická stanice Olomouckého kraje vydala mimořádné opatření k zamezení dalšího šíření epidemie onemocnění COVID-19. S účinností ode dne 16. 3. 2020 hodin uzavřela města Litovel a Uničov a jejich okolí. Opatření se týká 21 obcí. Občané nacházející se na jejich území nemohou oblast opustit, zakázán je také vstup do oblasti. Opatření trvá do odvolání, minimálně však po dobu 14 dnů.

S ohledem na přerušení školní docházky informoval Moravkslezský kraj o omezení veřejné linkové osobní dopravy formou výlukových jízdních řádů. Od pondělí 16. března 2020 bude osobní doprava realizována v režimu jízdních řádů platných v období letních školních prázdnin.

Vzhledem k vývoji situace, kdy byl koronavirus potvrzen již i v České republice, bude Česká pošta, s.p., v případě, že jí bude známo, že se jedná o jednotlivé adresáty, byty nebo lokalitu s výskytem koronaviru, popř. bude vyhlášena plošná karanténa na určitém území, informuje organizace o postupu při dodávání zásilek v dané lokalitě.

Kontakt

Městský úřad Rýmařov
náměstí Míru 230 / 1
795 01  Rýmařov
Telefon: 554 254 100 | tel. seznam


E-mail: podatelna@rymarov.cz
Datová schránka ID: 7zkbugk


IČ: 00296317
DIČ: CZ00296317