... Úvodní strana
Závod míru U23 opět v Rýmařově

TT zavod miruV pátek 1. června 2018 bude Rýmařov opět cílovým městem první etapy Poháru národů v silniční cyklistice Závod míru U23 2018 Grand Prix Priessnitz spa. Etapa z Jeseníku do Rýmařova bude měřit 134 km, peloton opět projede Rýmařovem ve třech okruzích – poprvé jej můžeme na náměstí Míru přivítat přibližně v 15:57 - 16:12. Závodníci pak pojedou přes Edrovice do Janovic, na Nové Pole, Stříbrné Hory a Skály a na rýmařovské náměstí se vrátí po Okružní ulici a třídě Hrdinů.

Závod bude zahájen 31. května 2018 v 17:00 na Hlavním náměstí v Krnově časovkou na dva kilometry. Závod pokračuje v pátek prvního června náročnou klasikářskou etapou s třemi rychlostními a třemi horskými prémiemi s nejvyšším vrcholem etapy - horskou prémii Skřítek (874 m n.m.) a třemi náročnými okruhy okolo Rýmařova s cílem na náměstí Míru.
Sobotní královská etapa z Krnova má cíl na nejtěžším stoupání v České republice, na přečerpávací přehradě Dlouhé stráně 1353 m n.m. Stoupání místy dosahuje až 18 % a závodníci křižují v horní části sjezdovku, navíc tento náročný výstup absolvují dvakrát.
Nedělní finále startuje na Masarykově náměstí v Jeseníku s cílem po 160 km na Priessnitzově ulici s posledním dvoukilometrovým 12 % stoupáním, přičemž už jenm horské prémie Rejvíz, Příčný vrch, Hvězda, Lyra a Vidle vzbuzují respekt.
„Po šesti ročnících lze bez pochyby konstatovat, že Závod míru se zabydlel mezi naprostou světovou špičku,“ uvedl  Jaroslav Vašíček z pořadatelské společnosti Jesenická Cyklistická z.s., „Závod je již potřetí zařazen do seriálu světové cyklistické federace UCI jako jeden ze závodů N Cup, který obsahuje jen šest závodů na celém světě, a spolu s Tour de l´Avenir patří mezi dva nejprestižnější závody mladých cyklistů do 23 let.“ Závodníci, kteří se umístí na předních místech, tak mnohem snadněji získávají angažmá v prestižních profesionálních stájích. Podle Jaroslava Vašíčka je i letos se na co těšit – představí se v něm národní šampioni zúčastněných zemí a v neposlední řadě česká reprezentace.

Bližší informace lze nalézt na stránkách Závodu míru U23 2018 Grand Prix Priessnitz spa

pdfČasový plán 1. etapy

pdfPředběžná startovní listina

Plakat