... Úvodní strana
Změna v programu Jazzclubu

SVC logoAmerický bluesman Vince Agwada, který měl vystoupit 16. listopadu v Jazzclubu Rýmařov, musel bohužel z vážných rodinných důvodů své turné zrušit a vrátit se do Spojených států.

Termíny jeho turné ovšem okamžitě převzala hvězda britského blues, kytarista, zpěvák a skladatel Will Johns.
Will Johns je uznávaným umělcem současné britské bluesové scény. Jeho kytarová hra je moderní, ale zároveň respektuje bohatou historii blues. Zkušenosti a dovednosti, které přecházejí z generace na generaci, Will jednoznačně zachovává díky přímé spojnici se zlatými časy hudby zosobněné jeho strýci – Erikem Claptonem, Georgem Harrisonem a Mickem Fleetwoodem.
Will Johns je také velmi respektovaným skladatelem, byl tři roky po sobě (2012–2014) nominován na cenu za nejlepší původní píseň na British Blues Awards. Má fanoušky po celé Británii a pravidelně se účastní prestižních akcí, jako jsou Birmingham Jazz & Blues Festival či Cambridge Rock Festival. Vydal tři sólová alba, vynikající Count on Me (2008), neméně skvělé Hooks & Lines (2012) a zatím poslední Something Old, Something New (2016). Will také pravidelně hostuje s dalšími britskými bluesovými hvězdami, jako jsou Laura Holland či Malaya Blue.
Koncert Willa Johnse v jazzclubu (pódium velkého sálu – vstup z rampy) se uskuteční ve čtvrtek 16. listopadu ve 20 hodin.

Jan Přikryl, SVČ Rýmařov

Plakat SVC 2017 11 16