... Úvodní strana
Sportovci a tanečníci převzali ocenění za reprezentaci PDF Tisk Email
Středa, 15 Březen 2017 10:07

znak mestaÚterní podvečer 14. března 2017 patřil ve velkém sále SVČ předávání ocenění sportovcům a tanečníkům, kteří úspěšně reprezentovali město v roce 2016.

Reprezentanti byli nominováni svými kluby, organizacemi či školami, nominace posoudila komise pro výchovu, vzdělávání a sport, a o ocenění nakonec rozhodla Rada města Rýmařova. Sportovci a tanečníci převzali z rukou místostarostky Mgr. Marcely Staňkové, DiS. šek na schválenou částku a drobnou pozornost. Místostarostka ve svém projevu vyzdvihla nejen úspěchy samotných nominovaných, ale trenéry a pedagogy za jejich práci a rodiny a přátele za podporu reprezentantů. Zvláště ocenila paní Lýdii Švédíkovou, která byla v letošním roce mezi pěti ohodnocenými trenéry a cvičiteli v anketě Sportovec roku Moravskoslezského kraje.

Sportovci01 Sportovci02

Ocenění reprezentanti:
Matěj Rampula - sportovní střelba - v roce 2016 získal šestkrát titul Mistr České republiky - v juniorské kategorii v disciplínách Rychlopalná pistole 2 x 30, Sportovní pistole 30 + 30, Standardní pistole 3 x 20, Vzduchová pistole 60, v dorostenecké kategorii v disciplínách Standardní vzduchová pistole 3 x 20 a Standardní vzduchová pistole 40; vicemistrem České republiky je v dorostenecké kategorii v disciplíně Sportovní vzduchová pistole 30 + 30.  Na mistrovství Evropy v Tallinu získal 11. místo, vyhrál Grand Prix Jozef Zapedzki ve Vratislavi a 2. místo na IWK v Berlíně. V roce 2016 vytvořil dva nové individuální rekordy České republiky v juniorské i dorostenecké kategorii a dva rekordy v družstvech. V současné době je Matěj Rampula držitelem tří individuálních rekordů a šesti rekordů v družstvech.

Marek Ryška - triatlon - úspěšně reprezentuje město v terénním triatlonu Xterra (1,5 km plavání, 36 km jízdy na kole a 10 km běhu). V roce 2016 zvítězil na Mistrovství ČR a v závodě světového poháru v polském Krakově v kategorii 20 - 23 let. To jej kvalifikovalo na Mistrovství světa v závodu Xterra v říjnu 2016 na Havaji, kde přes zranění po pádu z kola při závodě nakonec dosáhl 15. místa ve své kategorii.

Jana Hamplová - závodní aerobik - od roku 2010 pravidelně postupuje v soutěžním aerobiku Master Class (SAMC) na Mistrovství ČR, v květnu 2016 zde získala 2. místo. V roce 2016 ve sportovním aerobiku (SA) ve II. výkonnostní třídě zazářila a vybojovala si konečným 2. místem postup do I. výkonnostní třídy, tedy mezi špičku České republiky. V Moravskoslezské lize aerobiku (MLA) patří mezi krajskou špičku, absolvovala 7 závodů a nakonec získala 1. místo.

Tereza Človečková - závodní aerobik - je první rýmařovskou závodnicí, která se ve sportovním aerobiku probojovala do I. výkonnostní třídy. V postupovém soutěžním aerobiku Master Class (SAMC) získala v I. výkonnostní třídě 5. místo, v Moravskoslezské lize aerobiku (MLA) patří mezi krajskou špičku, absolvovala 7 závodů a nakonec získala 2. místo.

Základní umělecká škola Rýmařov - dětská formace - modern dance - s choreografií Everybody získala 1. místo v regionální soutěži CDO v Opavě, 1. místo v zemském kole CDO v Bohumíně a 1. místo na Mistrovství ČR CDO v Praze.

Základní umělecká škola Rýmařov - juniorská formace - modern dance - s choreografií Secrets získala 1. místo v regionální soutěži CDO v Opavě, 1. místo v zemském kole CDO v Bohumíně a 1. místo na Mistrovství ČR CDO v Praze.

Julie Bršťáková a Ivana Němcová - balet a contemporary dance - s choreografií Síla přátelství získaly 1. místo v soutěži Dance Stars v Ostravě a 3. místo na Mistrovství ČR WADF v Jablonci n. Nisou.

Barbora Hřívová - show dance - s choreografií Nezbedný plamínek se stala absolutní vítězkou soutěže Dance Stars v Ostravě a získala 3. místo na Mistrovství ČR WADF v Jablonci n. Nisou a 3. místo na Mistrovství světa WADF v Liberci.

Taneční skupina move2you SVČ Rýmařov - street dance, hip-hop - tanečníci dlouhodobě výborně reprezentují město na tanečních soutěžích. Na Mistrovství České republiky získali tanečníci v hlavní kategorii - malé skupiny 2. místo, v kategorii děti - dueta 5. místo, v kategorii děti - sóla muži získal Libor Jacko 3. místo, v kategorii hlavní sóla ženy získala Mirka Rapouchová 1. místo a Amálie Malovaná 5. místo, v kategorii hlavní sóla muži pak Adam Komůrka 2. místo a Štěpán Moninec 5. místo. Na světové taneční olympiádě v Rusku získali tanečníci v hlavní kategorii - malé skupiny 1. místo.

Taneční skupina Neila SVČ Rýmařov - orientální tanec - taneční skupina má více než desetiletou tradici, pravidelně se umísťuje na medailových pozicích na Mistrovství ČR a dalších republikových i mezinárodních soutěžích. V roce 2016 reprezentovala především Neila Annidia pod vedením Anny Cimbotové. V mezinárodním klání získala skupina na Liptov Orient Festivalu v dubnu 2016 v konkurenci českých, slovenských a maďarských týmů zlatou a stříbrnou medaili v kategorii juniorů, v klasickém orientálním tanci a v kategorii fusion. Největší úspěch zaznamenala Neila na Mistrofství ČR - Czech Dance Masters - Grandfinále, které pořádala CDO v Praze - skupina přivezla pět medailí, dvě čtvrtá místa a dvě finálová umístění s konečným pátým místem. Svým umsítěním se tak zařadila k předním týmům mistrovství v belly dance.

Renáta Andrýsková, Ondřej Baslar, Karolína Ryšková, Tereza Krečmerová, František Sázel, Tomáš Sedlář - koloběh - členové Ski klubu RD Rýmařov výborně reprezentovali město na Olympiádě dětí a mládeže 2016 a Mistrovství ČR a Evropském poháru v koloběhu.