... Úvodní strana
Město zahájilo adventní období PDF Tisk Email
Pondělí, 28 Listopad 2016 09:41

TT adventMěsto Rýmařov připravilo v pátek 25. listopadu 2016 pro rozsvícení vánočního stromu a zahájení adventního období na náměstí Míru bohatý program.

Už dopoledne si na náměstí připravovali stánky prodejci pozvaní na adventní jarmark. Příchozí také mohli obdivovat letošní betlém v životní velikosti, který vytvořili žáci Základní umělecké školy Rýmařov pod vedením Mgr. Šárky Lupečkové. Kulturní program zahájili svým vystoupením klienti STD Buřinka. Děti z rýmařovské mateřské školy se tentokrát spojily s pěveckým sborem Vox montana a všichni společně zpívaly koledy. Jak se již stalo tradicí, texty koled se promítaly na zeď radnice, a ke zpěvákům se tak mohl připojit každý, kdo měl chuť si zazpívat. Děti pak zvoněním na zvonečky a odpočítáváním pod vedením moderátora akce Pavla Konštackého rozsvítily vánoční strom.
U rozsvíceného vánočního stromu pak vystoupili vynikající Advent Session ze Šumperka, rýmařovské Variace a břidličenští Bernardini.
Na úspěšném slavnostním zahájení adventu mají největší podíl především Středisko volného času Rýmařov, Městské služby Rýmařov, Základní umělecká škola Rýmařov, Mateřská škola Rýmařov a STD Buřinka.

Advent002m Advent003m Advent008m Advent007m

Advent004m Advent010m Advent006m Advent009m