... Úvodní strana
Jak bude vypadat teleskopické hlediště?

znak mestaTeleskopické hlediště plánované do velkého sálu Střediska volného času Rýmařov byla projektováno a navrhováno firmou Kovostal za použití moderních technologií dle norem DIN 18800, DIN 8563 a je ve shodě s certifikátem ISO 9001:2001.

Hlediště bylo navrženo na základě statických výpočtů a mírně předimenzováno, aby splňovalo veškerá bezpečnostní kritéria. Na nosné ocelové konstrukci je umístěno schodiště, pochůzí plochy jsou z voděodolné překližky s protiskluzovým povrchem. Na bocích hlediště je umístěno zábradlí a boční látkové krytí tribunového systému, takže konstrukce nebude viditelná. Na schodech budou umístěna bezpečnostní světla. Pojezdy hlediště jsou řešeny na kolečkách, nezasahují tedy do podlahové krytiny sálu, pro jistotu však bude pojezd řešen ještě i odnímatelným vysoce odolným polymerem vyrobeným na míru. Hlediště se může zasouvat pomocí elektropohonu - buď do „šuplíků“, nebo do stěny s viditelnými opěradly. Zasunutá tribuna může být kryta čalouněným nebo dřevěným čelem.

OffenburgSedačky budou vyrobeny z polymeru, oceli a dřeva a čalouněny látkou s odolností vyšší než 50 000-150 000 cyklů.


Zastupitelé zvolili variantu pohodlných křesel typu Offenburg čalouněných stejnou látkou, jaká je použita na stávajících křeslech v sále, na základě toho zpracovala firma návrh, který počítá se zasouváním do stěny s viditelnými opěradly. V sále by tak mělo vzniknout stupňovité hlediště s celkovou kapacitou 219 míst.


Konkrétní řešení tribuny bude předmětem zpracování zadávací dokumentace pro výběr dodavatele.

Leona Pleská, vedoucí odboru školství a kultury MěÚ Rýmařov

 

 Ukázky realizace obdobné tribuny (www.kovostal.cz)

Hled1

Hled2

Hled3