... Úvodní strana
Další dotace pro Sdružení obcí Rýmařovska PDF Tisk Email
Pátek, 24 Září 2010 09:06

Sdružení obcí Rýmařovska, nebo také mikroregion Rýmařovsko, je svazek 14 obcí, který na rozloze 41 366 ha sdružuje 18 153 obyvatel. Tento svazek byl vytvořen za účelem podpory rozvoje mikroregionu Rýmařovska. A přesně tomuto cíli by se měl svazek přiblížit pomocí získané dotace z Regionálního operačního programu Regionu soudržnosti Moravskoslezsko.


Z oblasti podpory 2.2.1 Výstavba, revitalizace a modernizace turistické infrastruktury, doprovodných služeb a atraktivit cestovního ruchu je podpořen projekt Krása a historie, pěšky i na kole Rýmařovskem. Jak už název napovídá, jde především o rozvoj atraktivit cykloturistiky a pěší turistiky.

Byla vystavěna turistická odpočívadla (Skály u Rýmařova, Dobřečov), která poskytnou návštěvníkům místo k příjemnému odpočinku a nabídnou také mapy a informace o zajímavostech v okolí. Díky projektu vznikly tři naučné stezky (Janovice – Rabštejn, Rýmařov - Strálek a Ryžoviště – Břidličná), které jsou osázeny cedulemi s informacemi o historii, přírodních podmínkách a pověstech daného místa. Stezka Janovice – Rabštejn bude zároveň vyznačena jako nová cyklotrasa. Součástí dotace je také vyznačení lyžařských běžeckých tras v obci Lomnice tak, aby okolí pod Slunečnou ke Slezské Hartě bylo přístupné široké veřejnosti i v zimním období.

Celý projekt je doplněn informačními a propagačními materiály, které budou dostupné v informačních centrech. Věříme, že tento projekt pomůže našemu mikroregionu zvýšit úroveň poskytovaných služeb v oblasti cestovního ruchu a přivede více turistů i místních obyvatel na zajímavá místa v našem kraji.

Petra Pavlíková, SOR