... Sportovní zařízení
Sportovní zařízení ve městě a okolí
SPORTOVNÍ  AREÁLY


Sportovní areál v Zahradě Hedvy

Pro školy, sportovní kluby i veřejnost bezplatné užívání.
V areálu najdete víceúčelové hřiště s umělým povrchem na tenis, fotbal, nohejbal, basketbal a  hřiště na plážový volejbal. Nedaleko se nachází dětské hřiště se spoustou herních prvků pro děti a skatepark.
Zda je areál právě využit nebo zamluven, zjistíte na webových stránkách města Sportovní areály.
Možnost rezervace a zapůjčení klíčů v Městském turistickém a informačním středisku,  tel:554 212 381, e-mail ( Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript ).
Pro zapůjčení klíčů od areálu vám musí být nejméně 15 let (mladší pouze v doprovodu dospělé osoby), připravte si 200 Kč jako zálohu, která vám bude vrácena po vrácení klíčů.


Hřiště Janovice
Hřiště se nachází v části Rýmařova - Janovice, naproti dětského domova. Rezervace a zapůjčení klíčů v Městském informačním centru na nám. Míru, tel: 554 212 381, e-mail Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .
Podrobné informace zde.


Víceúčelové hřiště Rýmařov -  Dukelská ulice
Vedle zimního stadionu v Rýmařově, na Dukelské ulici, je vybudováno víceúčelové hřiště s umělou trávou, které mohou zájemci z Rýmařova a jeho okolí využít pro následující sporty -  tenis, volejbal, házenou a malou kopanou. Bezplatné zapůjčení prostoru je možné od 9,00 hodin do 19,00 hodin a je řízeno provozním řádem. Rezervace je možná u obsluhy pivnice „Na kluzišti“, která poskytne klíče oproti záloze a také vydá vybavení pro jednotlivé sporty. Více informací zde


Tenisový kurt - Stará Ves u Rýmařova
V období od května do září je možné si pronajmout antukový tenisový kurt. Provozní doba od 9.00 do 20.00 hodin (nebo dle dohody)
kontakt: Břetislav Zedník
telefon: 721 886 540


Lanové centrum Proud - Karlov pod Pradědem
Lanové centrum je vystavěno na stromech a jedná se o první centrum, které bylo spuštěno také pro zimní provoz. Celkem je pro Vás připraveno 11 vysokých překážek a 60 m dlouhý sjezd na lanovce.
Karlov pod Pradědem - Chatová osada Romantika
tel:+420 733 112 029
email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
http://www.jeseniky.net/lanove-centrum-karlov


Sportovní areál - Horní Město
Areál v Horním Městě nabízí víceúčelové hřiště s umělým povrchem, hřiště na plážový volejbal, travnaté hřiště na kopanou a spoustu herních prvků pro děti. V zimním období můžete využít tratí pro běžecké lyžování a umělé kluziště.
Tel: 776 730 508, 554 821 002


Sportovní zařízení TJ Jiskra Rýmařov - http://www.jiskrarymarov.com/
Tenisové kurty  - u fotbalového hřiště v Rýmařově jsou dva tenisové kurty TJ Jiskra s antukovým povrchem. Kurty jsou ve volných hodinách a termínech přístupné i pro veřejnost, domluva je možná telefonicky s p. Liborem Suchánkem, tel. č. 774 513 935.
Fotbalový stadion + volejbalové hřiště

Tělocvična + posilovna
na Hornoměstské ulici
Kuželna -
cena pronájmu jedné dráhy na jednu hodinu je 100 Kč.Kontakt: Ing. Věra Tomanová, U Lomu 1, Rýmařov, tel 723 910 871, 554 213 004,  e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Adresa kuželny: TJ Jiskra Rýmařov, Bartákova 18, 795 01 Rýmařov, tel. 554 211 062


Zimní stadion v Rýmařově
Mimo veřejné bruslení a využití umělé plochy pro tréninky a zápasy hokejových družstev Rýmařovské hokejové ligy a Okresního přeboru mužů je možno si ledovou plochu i individuálně pronajmout.
Více informací zde


Skatepark na Palackého ulici
Areál se nachází na asfaltové ploše, vedle sběrného dvora na ul. Palackého. Více informací zde.
Skatepark je rovněž v areálu ZahradyHedvy.

Horolezecká stěna
Ve Středisku volného času na Okružní ulici byla vybudována horolezecká stěna.

Výška stěny: 8m, obvod 15m.
Boulder: 3,5 x 5,8.
Materiál:  laminátová skořepina , pískovaný povrch.
14 "štandů", každý osazen lanem.
Cca 600chytů.

Pro vstup na horolezeckou stěnu je nutno se objednat na tel.: 737 751 283, 554 254 378 Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , nejpozději 24 hod. předem!

Více informací na http://www.svcrymarov.cz/stena.php

 


 

RELAX

 


Aquacentrum Slunce Rýmařov
Pro relaxaci je možné využít plavecký bazén s protiproudem• dětské brouzdaliště• finskou sauna• horkou pára• whirlpool vanu• perličkovou lázeň•hydromasážní box• odpočívárnu a bar
Jesenická 4, Rýmařov, 777 237 790, 554 219 958
email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
www.hotelslunce.jeseniky.com


Masážní a relaxační salon V&K
nabízí nejen občanům Rýmařova, ale i turistům a ostatním návštěvníkům města řadu služeb k relaxaci, uvolnění a odpočinku...
Veselá Zuzana - 602 809 991
Kalábová Lenka -732 209 084
vk-salon@seznam.cz
http://vk-salon.webnode.cz/


Krytý bazén Břidličná
K dispozici je 25 m dlouhý plavecký bazén a dětské brouzdaliště s hříbkem

Provozní doba: http://bazenbridlicna.webnode.cz

Teplota bazénu 28°C (malý), 27°C (velký), teplota vzduchu 29°C
Vstupné: dospělí 50 Kč, děti 25 Kč / 90 min.; děti do tří let mají vstup na bazén od 1. května 2011 zdarma

Bruntálská 437, Břidličná,
telefon: 554 286 334, 739 012 407
MOS s.r.o. 554 287 062-3


Přírodní koupaliště - Rýmařov (Edrovice)
Přírodní koupaliště v Edrovicích leží v příjemném prostředí na západním okraji města, cca 750 m SZ od nám. Míru (Sokolovská ulice). Pláž je travnatá s pozvolným vstupem do vody.


Bazén a solná jeskyně  - Karlova studánka
Rehabilitační bazén s termální vodou o teplotě 32-34 st.C je součástí lázeňského komplexu Státních léčebných lázní Karlova Studánka. Solná jeskyně nabízí návštěvníkům relaxační proceduru, při které je využíváno solného vzdušného klimatu.
tel: 554 798 208 (solná jeskyně), 5540798 820 (bazén)
informace o provozu bazénového komplexu
http://www.k.studanka.cz/


JÍZDA NA KONÍCH

 

 
Jízdárna - Horní Město - Skály
Mezi služby jízdárny patří zejména chov a výcvik koní, výcvik jízdy na koni, můžete zde také ustájit svého koně anebo se zúčastnit některé ze zábavných akcí, které zde pravidelně pořádají. V jezdeckém areálu se nachází také krytá hala o rozloze 60x26 m.
Skály, Horní Město
tel: 725 702 565
email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
www.jk.wbs.cz

odrazka

Penzion Hamříkova stáj - Dolní Moravice
Penzion nabízí možnost hlubšího poznání života koní, jejich ustájení, atraktivní jezdecké projížďky a výuku v jezdeckých kurzech. Mimo to je zde pro Vaše pohodlí a relaxaci k dispozici sauna, masážní vana, billiard, karambol, minigolf, sportovní hřiště, kuželky a další sportovní vybavení.
Dolní Moravice 31, Rýmařov
tel: 554 273 274
email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
www.hamrikovastaj.cz


Artic Park - Křížov
Artic Park a jízdárna Křížov je ojedinělý projekt, který nabízí netradiční zimní i letní outdoorové aktivity.
Křížov 18, Jiříkov
tel: 773 630 443
email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript


Jantar - Malá Morávka
vyjížďky na koních
Srubovka, Malá Morávka 24
tel. 554 273 093
 
AGROTURISTIKA
 
Agroturistika  - Malá Morávka
V Malé Morávce najdete rodinnou farmu, která nabízí neobvyké zážitky lákavé zejména pro děti. Okolí poskytuje možnost celoročního sportovního vyžití. Trasy pro pěší turistiku i cykloturistiku, v zimě můžete využít služeb lyžařských areálů nebo upravených běžeckých tratí.
Malá Morávka
tel: 554 273 241, 732 229 543
email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
http://www.kielarova.ecn.cz/


CYKLOTURISTIKA


Rýmařovsko se může pyšnit celou řadou cyklostezek od lehčích až po náročné. Jedním s výchozích míst pro cyklistiku (také turistiku – směr Mravencovka a Skřítek) je Anenská Huť (vodní náhon) poblíž Žďárského Potoka vzdálena cca 5 km od Rýmařova . Cyklotrasy vedou do Horní Moravice a na Skřítek. Více informací naleznete zde
Jeseníky nabízí dokonalé podmínky pro cykloturistiku. Nabízí přes 200 km kvalitně označených cyklotras a cyklostezek. Trasy vedou po hřebenech strmých kopců s dalekými výhledy, ale i malebným údolím horských potoků. Cyklotrasy a cyklostezky jsou vedeny po silnicích III. třídy, místních a lesních cestách. Podrobnější informace o cyklotrasách zde

 ZIMNÍ  SPORTY, LYŽOVÁNÍ

Běžecké lyžování
Z Rýmařova vychází pět běžeckých tras. Od osvětleného městského okruhu (1 km) až po 6 km trasu na Kamennou Horu a zpět. Ostatní běžecké okruhy se nacházejí v blízkosti Nové Vsi u Rýmařova, Horního Města, Břidličné a v lokalitě Malá Morávka – Karlov pod Pradědem. Více informací zde.


 

Ski centrum - Malá Morávka - Karlov pod Pradědem
Ski centrum nabízí návštěvníkům 11 km kvalitně upravených sjezdových tras, z nichž je 40% je uměle zasněžovaných. Pro milovníky  bílé stopy je pravidelně upravováno 90 km běžeckých tratí.
Malá Morávka 55
tel: 777 745 370
email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
www.ski-malamoravka.cz 

Ski areál Avalanche - Dolní Moravice
Nově postavený lyžařský areál se nachází při silnici z Rýmařova do Malé Morávky. Spolu s upravovanými sjezdovkami a snowboard parkem disponuje moderní čtyřsedačkovou lanovkou a 4 lyžařskými vleky.
Dolní Moravice 1
tel: 554 254 099
email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
www.avalanche-hotel.cz

Figura sport centrum - Praděd
Sportovní centrum Figura je situováno v nejatraktivnější oblasti Jeseníky-Praděd (1438m n.m.). Disponuje osmi sjezdovkami s jednotným odbavovacím systémem. Přímo v areálu můžete využít služeb horského hotelu Figura, kde mimo jiné naleznete saunu a masážní whirpool. Je zde mnoho upravených běžeckých tras.
Malá Morávka 256
tel: 554 779 023
email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
www.figura.cz

Lyžařské středisko Klepáčov
Nachází se asi 18 km od Rýmařova směrem na Šumperk. Dvě nejdelší sjezdovky (530 m a 330 m) jsou zasněžovány a osvětleny pro večerní lyžování.
Sobotín - Klepáčov 70
tel: 608 476 662
email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
www.klepacov.cz

Ski areál - Stará Ves
Lyžařský areál se nachází ve Staré Vsi naproti restaurace Anenská Huť. V roce 2009 byla sjezdovka rozšířena na 85 m a po celé délce je uměle zasněžována. Umístění na severním svahu zaručuje výborné podmínky pro lyžování až do jarních měsíců.
tel: 602 711 806
www.skiareal-staraves.cz

Další střediska v Jeseníkách – Červenohorské sedlo (50 km), Ramzová (65 km)
Více informací zde
V zimních měsících jsou v provozu skibusy Jeseníky. Více informací na zde a www.idos.cz