... Prohlášení o přístupnosti
Prohlášení o přístupnosti

Webové stránky Městského úřadu Rýmařov se snaží o maximální přístupnost svého obsahu i funkčnosti.

Stránky splňují tyto zásady přístupnosti:

  • Pravidla tvorby přístupného webu připravená pro účely novely Zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy.
  •  pravidla s nejvyšší a střední prioritou Metodického návodu 2.3 projektu Blind Friendly Web Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých

Stránky jsou vytvořeny pomocí značkovacího jazyka XHTML™ 1.0 Strict, pro vytvoření grafické podoby stránek jsou použity CSS předpisy stylů.
Velikost písma je definována v relativních jednotkách a je možné ji upravovat pomocí standardních nástrojů internetových prohlížečů.

Naprostá většina stránek obsahuje odkaz „Náhled pro tisk“, který zobrazí příslušnou stránku ve zjednodušeném textovém náhledu. Tisk stránky je pak umožněn pomocí standardních nástrojů internetových prohlížečů.

Dokumenty a formuláře ke stažení
Dokumenty a formuláře ke stažení jsou k dispozici ve formátech PDF, DOC a XLS.
Pro zobrazení těchto dokumentů lze použít např. bezplatné prohlížeče, které lze stáhnout z internetu:

  • Adobe Reader - PDF
  • Microsoft Word Viewer - DOC
  • Microsoft Excel Viewer - XLS
  • nebo balíček OpenOffice.org


Pro zobrazení dokumentů v obecném formátu PDF doporučujeme rozšířit internetový prohlížeč o aplikaci Adobe Reader, která je zdarma ke stažení na stránkách společnosti Adobe http://www.adobe.com/cz/ .

Prohlížeče Microsoft Word Viewer a Microsoft Excel Viewer jsou zdarma ke stažení na stránkách společnosti Microsoft http://microsoft.cz .

Balíček kancelářských aplikací OpenOffice.org  je zdarma ke stažení na stránkách http://www.openoffice.cz

Technická správa
Pokud na stránkách Městského úřadu Rýmařov narazíte na technický problém, nebo některá část podle vás neodpovídá požadavkům přístupnosti (mimo výjimek uvedených výše), kontaktujte prosím technického správce webu na e-mailové adrese: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript