Dnes je pondělí 20.5.2019 18:23, svátek slaví: Zbyšek

Závod míru opět v Rýmařově

Závod míru U23 Grand Prix Priessnitz spa 2019 bude mít 6.-9. června své již sedmé pokračování. Na silnice Jesenicka přijedou bojovat o body do pořadí Světového poháru nejlepší jezdci světa kategorie do 23 let v podniku seriálu Nations´ Cupu Mezinárodní cyklistické unie (UCI).

Jako by to bylo včera, kdy jsme se rozhodli obnovit Závod míru. Ne však pro jezdce elitní kategorie, ale pro kategorii do 23 let. Bylo mnoho lidí, kteří nám to rozmlouvali, ale šli jsme za svým cílem. Zrazovali nás, že v kraji Jesenicka nebude zájem. Opak je ale pravdou. Úžasný kraj, skvělá podpora měst a obcí, všichni vzali Závod míru za svůj. Prostě tento podnik patří do Jeseníků a na Moravu," říká Jaroslav Vašíček ze společnosti Jesenická cyklistická z.s., „a dnes bez jakýchkoliv debat patří Závod míru mezi dva největší závody v kategorii cyklistů do 23 let na světě. Tour de l‘Avenir a Závod míru v Jeseníkách diktují tempo světové cyklistiky do 23 let."

Letošní rok přichází s mnoha novinkami, uvádí Jaroslav Vašíček: „Trošku jsme přitvrdili a musím říci, že to bude ku prospěchu závodu. Máme nové horské prémie Třemešek, Jelení a Kostelní vrch, a ty spolu s těmi z minulých let dostatečně prověří letošní peloton. Podařilo se nám ve spolupráci s UCI vyřešit možnost startu ještě jednoho našeho reprezentačního výběru, který pojede pod hlavičkou Výběr Čech a Moravy. A co naši reprezentanti? Dorůstají nám skvělí jezdci a budou potřebovat diváckou podporu. Jeden z nejlepších světových juniorů Karel Vacek přestoupil do mužů a v Jeseníkách bude již od 2. června a druhá česká naděje je, v podstatě domácí, Jakub Otruba."

Startovní listina je jako vždy nabitá, ze světové špičky prakticky nikdo nechybí. Dorazí i druhý tým Africa Tour Maroko, uvidíme, jak jeho jezdcům budou Jeseníky vyhovovat. V cílových městech, a tedy i v Rýmařově, je připraven bohatý program – pro děti budou připraveny skákací hrady a soutěže o hodnotné ceny, v rámci kulturního programu vystoupí rocková skupina Premier a budou zajištěny i další atrakce.
O současné prestiži Závodu míru svědčí, že Mezinárodní cyklistická unie již v předstihu přidělila statut závodu Nations´ Cup i pro rok 2020, a to v termínu 4. - 7. června 2020.

Zavod miru plakat

Kontakt

Městský úřad Rýmařov
náměstí Míru 230 / 1
795 01  Rýmařov
Telefon: 554 254 100 | tel. seznam


E-mail: podatelna@rymarov.cz
Datová schránka ID: 7zkbugk


IČ: 00296317
DIČ: CZ00296317